KONST / Litografier / Färglitografi 13967446
nr 1396 7446
Marino Marini
(1901-1980), Italien
Färglitografi, Signerad, daterad 1955. Motivet: 40x28cm, yttermått inklusive ram: 51x41cm
Marino Marini, italiensk skulptör och bildkonstnär född 1901, död 1980.
Utrop:
1.000 kr
Såld:
1.100 kr
måndag 10 maj 2021
kl 18:31:24
800 kr
900 kr (Budbetjänt)
1.000 kr
Marino Marini
Läs mer om Marino Marini